Trzy Razy Ty
Tylko Ciebie chcę (2012)

Tylko Ciebie chcę (2012)

Hiszpański melodramat nie tylko wzrusza widzów, ale też dostarcza im sporo śmiechu. Ten film to coś w sam raz dla tych, którzy szukają opowieści pokazującej w sposób niebanalny życie współczesnych młodych ludzi postawionych przed trudnymi wyborami.

Film „Tylko Ciebie chcę” miał swoją premierę w 2012 roku, a jego reżyserem był Fernando González Molina. Twórca ten dwa lata wcześniej nakręcił pierwszą część historii, czyli „Trzy metry nad niebem”. Oba filmy powstały na bazie wciągającej trzytomowej powieści Federico Moccia (tytuły filmów dokładnie odpowiadają tytułom tomów). Zarówno powieść, jak i filmy o losach bohaterów wkraczających w dojrzałość pełną zawirowań i nieoczekiwanych wydarzeń szybko zyskały popularność i wzbudziły duże zainteresowanie nie tylko wśród nastolatków, ale też wśród starszych czytelników i widzów. Dlaczego?

Stara miłość nie rdzewieje

Główny bohater filmu, Hache (Mario Casas) powraca do Barcelony po dwóch latach spędzonych w Londynie. Zanim wyjechał z Hiszpanii, rozstał się ze swoją dziewczyną (w roli Babi wystąpiła María Valverde)- jak można się domyślić, po przyjeździe do rodzinnego miasta odżywają wspomnienia. Jednak życie toczy się swoim biegiem. Hache szybko przekonuje się, że wiele się zmieniło, zresztą on sam nie jest już taki jak kiedyś. Jego dawni znajomi nie są mu już tak bliscy jak za dawnych czasów, więc chłopak szuka okazji do poznania innych ludzi. Znajduje też nową, interesującą, pełną wyzwań pracę. Nie może jednak zapomnieć o osobie, która była mu szczególnie bliska. Zastanawia się, czy wciąż kocha Bibi… Niestety dziewczyna zdążyła już ułożyć sobie życie z innym, a znajomość jest na tyle poważna, że doszło do zaręczyn. Aby zapomnieć o nieszczęśliwym uczuciu, Hache angażuje się w znajomość z przebojową, pewną siebie i przy tym bardzo atrakcyjną Gin (Clara Lago). Para namiętnie flirtuje, a ich spotkania są niezwykle ekscytujące dla obojga.

tylko ciebie chce

Mimo tego, że Gin wydaje się być fantastyczną dziewczyną, Hache nie jest pewny, czy uda mu się pogodzić ze stratą ukochanej. Tym bardziej, że pewnego dnia niespodziewanie Bibi staje na jego drodze… Czy chłopak dobrze zainwestował swoje uczucia? Czy możliwe jest, że Bibi to osoba, która bawi się uczuciami innych? Kim tak naprawdę jest Gin i czy warto było jej zaufać? Trzeba przyznać, że główny bohater filmu „Tylko Ciebie chcę” przechodzi trudne chwile w swoim życiu. Jednocześnie jest to bardzo ekscytujący czas, przepełniony wspaniałymi chwilami. Zakończenie historii uświadamia nam, że życie to nie bajka, a miłość to uczucie trudne. Wchodzenie w dorosłość to czas na zmierzenie się ze swoimi marzeniami i weryfikację wyobrażeń o byciu w związku z drugą osobą.

Film Tylko Ciebie chcę – opinie

Film ,,Tylko Ciebie chcę” jest kontynuacją produkcji ,,Trzy metry nad niebem”. Na uwagę zasługuje fakt, że po upływie dwóch lat spędzonych na terenie Nowego Jorku Step podejmuje decyzję o powrocie wspaniałego Rzymu.  Tylko Ciebie chcę – to film o losach niezwykłych ludzi. Wartym uwagi w tym miejscu jest fakt, że chłopak rozpoczyna życie zawodowe w telewizji, jak i również nawiązuje zupełnie nowe znajomości. Jedną z nich okazuje się być energiczna Gin. Opinie na temat tej bohaterki w przedstawianej produkcji filmowej są mocno zróżnicowane.  Kolejnym wątkiem w filmie ,,Tylko Ciebie chcę” jest kwestia, że przeszłość nie daje mu jednak spokoju. Natomiast teraźniejszość nie daje możliwości na spore rozpamiętywanie.  Kontynuacja pierwszej części jest oceniana jako pełna realizmu. Określana jest jako śmiała opowieść przede wszystkim o miłości, jak i również seksie czy dojrzewaniu, a także przyjaźni przechodzącej w namiętność i marzenia. Reasumując warto jest poznać liczne wątki prezentowane w filmie ,,Tylko Ciebie chcę”.

 


Dodaj komentarz

CommentLuv badge

O stronie

Witaj na stronie poświęconej twórczości włoskiego pisarza Federico Moccia. Znajdziesz tutaj opisy książek, a także filmów na ich podstawie.