Trzy Razy Ty
Trzy razy Ty

Trzy razy Ty – Książka

Federico Moccia to człowiek, którego książki spotykają się z przychylną opinią szerokiej i zróżnicowanej publiczności. Jego najnowsza powieść „Trzy razy Ty” to zamknięcie niezwykle udanej trylogii. Książka Trzy razy Ty spotkała się z ogromną przychylnością osób, które do niej dotarły. Jej pierwsza część „Trzy metry nad niebem” została napisana w 1992 roku. O dziwo, książka została wydana przez samego autora, gdyż jej rękopis został odrzucony przez wielu wydawców. Jest to początek sagi, której kontynuacja „Tylko Ciebie chce” (2004) stała się tak jak i pierwsza część trylogii bestsellerem. Obie powieści odniosły niewątpliwie sukces i doczekały się adaptacji filmowych. ,,Trzy razy Ty” zyskuje na szczególną uwagę. Poniższy artykuł w pełni to potwierdza. Tylko w samej Hiszpanii oba dzieła sprzedały się w ponad milionowym nakładzie. W pozostałych częściach świata sprzedane powieści Mocci liczone są w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Zatem sami musimy odpowiedzieć sobie na zapytanie czy książka Trzy razy Ty powinna znaleźć się w naszym zasięgu.

Książka „Trzy razy Ty” – niesamowite umiejętności Federico Moccia

W „Trzech metrach nad niebem” byliśmy świadkami historii o skomplikowanej i kontrowersyjnej miłości jaka rozkwitła pomiędzy Babi- wzorową uczennicą i idealną córką, a impulsywnym i gwałtownym nastolatkiem jakim był Step. Jednak jak wyglądało to w ,,Trzy razy Ty”?

W nowej powieści postaci rozwijają się i ewoluują- w końcu minęło sześć lat od kiedy Babi i Step widzieli się po raz ostatni. Zaznaczyć należy, że jednak ich historia w żaden sposób nie kończy się. Faktem staje się, że każde z tych osób wiedzie oddzielne życie. Step jest znanym producentem telewizyjnym, stara się prowadzić biznes, który może zapewnić mu upragnioną stabilność. Ponadto zamierza poślubić Ginę i zdaje się, że w końcu znalazł swoje szczęście na ziemi. Jednak Babi ponownie wkrada się do jego życia z nieoczekiwaną wiadomością. Będzie próbować ponownie odzyskać nad nim kontrolę, ale czy jej się uda? Babi, z którą spotykamy się tym razem rozumie, że uczucia są ważniejsze niż status społeczny i bogactwo. Jest silniejsza i bardziej zdeterminowana, by odzyskać człowieka, którego zawsze nosiła w sercu. Trzeba pamiętać jeszcze o Ginie, która zamyka cały ten miłosny trójkąt. Jest ona gotowa do rozpoczęcia wspólnego życia ze Stepem mimo niepewności, zazdrości i strachu przed utratą ukochanego. W powieści bohaterowie mierzą się z innymi problemami i sytuacjami o wiele poważniejszymi niż walki uliczne, jakie były przedstawione w pierwszej książce. Oprócz słynnego trio, spotykamy również postaci z przeszłości takie jak Pallina, Chicken i Daniella, ale i nie brakuje też nowych bohaterów zasilających grono postaci występujących w trylogii – w tym przypadku ,,Trzy razy Ty”.

Udostępniając ,,Trzy razy Ty” Moccia ponownie udowadnia, że jego pióro potrafi czynić cuda: bardzo dobrze kreuje sylwetki bohaterów, książka obfituje w dialogi, a rozterki głównego bohatera sprawiają, że to co wydarzy się na końcu powieści pozostaje jedną wielką zagadką aż do ostatniej strony. Wiele z Was w tej chwili pewnie zastanawia się jak potoczyły się ich losy, a przede wszystkim jak zostało przedstawione zakończenie. „Trzy metry nad niebem” były wyjątkowym zjawiskiem: była to pierwsza książka pokolenia nastolatków głodnych nowych doświadczeń, która towarzyszyła im w odkrywaniu pierwszej miłości, która niestety ostatecznie kończy się, jednak pozostaje z nimi na zawsze.

W „Trzy razy Ty” pisarz po raz kolejny zabiera czytelników do chaotycznego życia Stepa i jego miłości Babi, kobiety, która złamała mu serce. Młody mężczyzna jest spragniony miłości. Która z kobiet zostanie u jego boku, a która zostanie odprawiona z kwitkiem? Jak zakończy się historia Babi, Stepa i Giny? Nie trać ani chwili tylko zacznij czytać tę wyjątkowa książkę.

1 comment

CommentLuv badge

  • Czasem te życie wydaję się aż nadto chaotyczne i za bardzo przerysowane. Ale w sumie książka musi być wyrazista i takie powinny być postacie byśmy sami mogli je jakoś sobie wyobrazić i zdefiniować

O stronie

Witaj na stronie poświęconej twórczości włoskiego pisarza Federico Moccia. Znajdziesz tutaj opisy książek, a także filmów na ich podstawie.